رمز دوم تلگرام Two Step Verification و فراموش کردن آن

شما با فعال کردن خاصیت Two Step Verification و انتخاب یک رمز عبور دوم در واقع، تلگرام خود تان را به طور کامل در برابر هر نوع نفوذی توسط دیگران کاملا امن می‌کنید؛ زیرا پس از وارد کردن کد فعال سازی که برای شما پیامک شد رمز دوم برای شما فعال می شود. اما اغلب مشکل از اینجا پیش می آید که ممکن است شما رمز دوم خود را به مرور زمان فراموش کنید.

 

 

فراموش کردن رمز دوم تلگرام

تلگرام به هنگام ارائه رمز دوم دو راه را برای بازیابی رمز دوم پیش روی شما هنگام تنظیم این رمز دوم می گذارد،

  • ایمیل پشتیبانی
  • راهنمای رمزعبور

تا چنانچه شما رمز دوم خود را فراموش کردید، توسط این ابزار ( یعنی یا ایمیل پشتیبانی یا راهنمای رمز عبور)  بتوانید آن‌ را بازگردانی کنید. اما متاسفانه اغلب کاربران چون این احتمال را نمی دهند که رمز عبور دوم خود را فراموش کنند، با کلیک بر روی گزینه‌ی Skip تنها به تعیین رمز دوم می پردازند و با این کار امکان بازیابی پسورد خود را از دست میدهند.

حالا اگر شما هنگام تعیین رمز دوم، ایمیل را وارد کرده باشید یا راهنمای رمز عبور را وارد کرده باشید و skip نکردید از طریق قسمت Forgot Password می تونید رمز دوم خود را باز یابی کنید.

اما اگر جزء کسانی هستید که امکان بازیابی رمز دوم را بی اثر کردید، حالا اگر این رمز دوم را فراموش کرده اید، دیگر به هیچ عنوان اکانت تلگرام شما قابل بازیابی نیست و تنها راه شما دیلیت اکانت تلگرام تان است که متاسفانه با این کار، تمامی پیام‌ها، کانال‌ها و گروه‌هایی که در آن عضو بودید از بین خواهد رفت با این کار مجدد به دوستانتان پیام ملحق شدن شما به تلگرام ارسال خواهد شد. شما می‌توانید با دنبال کردن ادامه‌ی توضیحات من، اکانت تلگرام خود را دیلیت  کنید و دوباره به ساخت آن اقدام نمایید.

 

شما می توانید آموزش حذف اکانت تلگرام را از اینجا دنبال نمایید

چه امتیازی می دهید؟
5 / 4.00
[ 2 رای ]
دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.